Pitbull gerçeği…HERKES BİLSİN. Çok üzücü…

Pitbull, diğer cinslerden daha saldırgan veya doğuştan katil yaratılışlı bir köpek değildir. Çene sistemi çok güçlü olduğu için asosyal, kompleksli, impotent sosyopatlar tarafından yavruyken alınır ve dövüşmesi için yetiştirilir. Bu ‘yetiştirme’ genelde şöyledir:
Köpekler karanlıkta ve soğukta bırakılır, çiğ et yedirilir, arada sırada bir ‘yabancı’ tarafından dövülür. Sonra yemesi için önüne bacakları bağlanmış canlı kedi ve köpekler atılır. Bağlanır, dişleri eğelenir, zımparalanır, dudakları jiletle genişletilir.
Bu muameleler hangi türe yapılsa, o tür katile dönüşür. İnsan, köpek, kedi fark etmez. İzmir’de bir Golden Retriever’ın o hale getirildiğini görmüştüm. Sahibi ‘denemek’ istemiş köpek katil olur mu diye. Sonra o köpeği vurup öldürdü. Sebep: Dogo Argentino’su kadar iyi katil olamadığı için!
Etkileşim arsızı cahillerin yazdığı ‘pitbull dehşet saçtı’ haberlerine bu gözle bakın. Siz böyle yetiştirilseniz melek mi, Punisher mı olurdunuz? Çene yapısı kuvvetli diye bir kısmımız zavallı hayvanları katile dönüştürüyor, bir kısmımız da katil zannediyor.
Ve geri planda bu hayvanları eğitirken, koca ağırlıklar çektirerek bellerini kıran, çivili sopalarla döven, dudaklarını, kulaklarını, kuyruklarını penseyle kesen, dövüştürüp canlı canlı birbirlerini yemeye zorlayan psikopatların o haberlerde adı hiç geçmiyor.
Sıcak evlerinizde, ofislerinizde ‘ay yine Pitbull dehşet saçtı’ diye tvit atarken, ıssızlarda bir yerlerde minicik yavru Pitbullların elektrikli kablolarla dövüldüğünü, güçsüz olanların kardeşlerine yedirildiğini, karanlıkta korkuyla yardım dileyerek ağladıklarını unutmayın.
.
Yazdıklarımı ‘ay yazık hayvancıklara’ diye okuduysanız; ama evinizi, işinizi korusun diye aldığınız Kangal’ın, Doberman’ın kulağını-kuyruğunu kestirdiyseniz, parkeleri çiziyor diye köpeğinizin-kedinizin tırnaklarını çektirdiyseniz, siz de o leş psikopatlardan birisiniz.
Kaynak: Meriç Eryürek

 

 

 

 


 

YORUM YAP

Translate »
Minimum 4 characters
YAZINIZ...
1
Bize Yazın...
BASTET
CAN DOSTLARIMIZ İÇİN